İade Şartları

Sirketimiz, tüketici haklarini korumakta ve satis sonrasi müsteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadir. Satin aldiginiz ürünlerle ilgili yasayabileceginiz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynakli her türlü sorun, titizlikle degerlendirilmekte ve en kisa sürede çözüme kavusturulmaktadir.

Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hizli bir sekilde hizmet verebilmemiz için
gerekli olan sartlari asagida bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olmasi durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.
Iadelerinizi Lütfen Aras KARGO ile tarafimiza gönderiniz.

Ücret iadesi talebi ile gönderilen kargolardan firmamıza gönderilirkenki kargo bedeli olan 9 TL düşülerek ücret iadesi yapılmaktadır. (Örneğin 69.99 TL bedelinde bir ürün satın aldıysanız ücret iadeniz 60.99 TL olarak yapılacaktır)

İlk ürün değişimlerinde tarafımıza gönderilen kargo ücreti firmamıza aittir. Fakat 1. değişimden sonraki tüm değişimler için 9 TL alınmaktadır.

değişim ve iade taleplerinde göderdiğiniz ürün tarafımıza ulaştıktan sonra talebiniz incelenir ve onaylanır ise işleminiz gerçekleştirilir. onaylanmaz ise aynı ürün alıcıtya tekrardan gönderilir. 

Degisimlerde ise teyit amaçli gönderinizin içine bir not seklinde hangi ürünle degisim olacaginizi yazmanizi rica ederiz.


1. IADE EDILECEK ÜRÜN
a-Kullanilmis veya hasar görmüs ürünlerin iadesi kabul edilmez.

b-Iade edilecek ürünün, 7 gün içerisinde teslim alindigi sekilde, standart aksesuarlari ile birlikte eksiksiz ve hasarsiz olarak teslim edilmesi gerekmektedir.


DIGER SARTLAR ve IADE KARGO ÜCRETLERI HAKKINDA
a- Iade etmek istediginiz ürün / ürünler Aras KARGO ile gönderildigi taktirde, kargo ücreti firmamiz tarafindan karsilanmaktadir.

b- Alicinin yanlis ürün almasi, degisim istemesi veya keyfi iadelerde kargo ücreti aliciya aittir.

c- Kalite Güvence departmanimiza gelen ürünlerin, iade sartlarina uygun ulastirilmasi durumunda ürün tutarlarinin iadesi, ürünün tarafimiza ulastigi gün isleme alinacaktir. Iadenin hesabiniza yansima süresi, 14 iş gündür. Kredi kartina yapilan iadeler 14 gün içerisinde hesaba yansimaktadir.

d- Birden fazla ürün satin alinmasi ve birden fazla ürün iade edilmesi durumunda eger iskonto uygulandiysa iskonto ürün adedine bölünür.Iade ettiginiz ürünlerin iskonto tutarlari düsülerek iade hesabiniza yansir.Örnegin 4 ürün aldiginizda ve 3 ürünün iadesi gerçeklestirdiginizde;20 tl iskonto uygulandi ise ürün basina iskonto 5 TL 'dir. 3 ürün iade edildiginde 15 iskonto da tahsil edilir.Burada 1 ürün alinmis oldugu için kazanilan iskonto tutari 5 TL dir.


IADE EDILECEK ÜRÜNÜN GÖNDERILMESI

Iade edilecek ürün sadece anlasmali oldugumuz Aras KARGO firmasi tarafindan teslim alinabilir. Bunun disinda herhangi bir kargo sirketiyle elimize ulasan ürünlerin iadesi ve ulasim bedeli kabul edilmeyecektir.

Genel iade sartlari asagidaki gibidir;

Iadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalaji ile birlikte yapilmalidir.
Orijinal kutusu/ambalaji bozulmus (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapistirilmis ve kargo koli bandi ile bantlanmis ürünler kabul edilmez) tekrar satilabilirlik özelligini kaybetmis, baska bir müsteri tarafindan satin alinamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
Iade etmek istediginiz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyalari) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz veya fatura arkasina belirtmeniz gerekmektedir.
Iade etmek istediginiz ürün / ürünler ayipli ise kargo ücreti firmamiz tarafindan karsilanmaktadir. Bu durumda da anlasmali kargolar ile gönderim yapmaniz gerekir. Diger durumlarda ise kargo ücreti size aittir.


SIPARIS IPTALI

Degerli müsterilerimiz yanlis verdiginiz veya vazgeçtiginiz siparislerinizi iptal ettirebilirsiniz. Iptal ettirme isleminin hizli bir sekilde gerçeklesmesi için lütfen iletisim kismindaki telefon numaramizi kullanarak irtibata geçiniz. Mail ile irtibatlarda geçikmeler yasanmaktadir. Bazen yogunluktan mailler geç kontrol edilmektedir. Ürünün kargoya verilmis olma ihtimali ortaya çikmaktadir. Iptal islemlerinde ürün kargoya verilmemisse ücretin tamami islemi gerçeklestirdiginiz yöntemle iade edilir. Ürün kargoya verilmisse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek iadesi yapilir.